Hälsning från föreningens styrelse och projektledare

Hej medverkande, samarbetsparter och uppdragstagare i föreningen Sverige Berättars två pågående arvsfondsprojekt ”Sjung mitt liv” och ”Dansa mitt liv” och i det tidigare arvsfondsprojektet ”Sverige Berättar”, samt alla Facebook-, Instagram- och hemsideföljare!

Här följer en hälsning till er från föreningens purfärska styrelse och dess fyra anställda projektledare. Vi börjar med en innerlig önskan om att ni alla mår bra. Vi vill också berätta att vi just nu arbetar för fullt med att anpassa verksamheterna efter läget och bibehålla lugnet, som så många andra. Läget kräver ju justeringar i tidsplaner och inställda aktiviteter, vilket naturligtvis är mycket sorgligt, men vi försöker hitta nya vägar och samtidigt hålla fast vid våra projektplaners syfte och mål efter bästa förmåga. En positiv sak är i alla fall att vi nu tillsammans blir experter på distansmöten och andra kreativa lösningar. 🙂

Vi återkommer med lägesrapporter allteftersom. Hör gärna av er om ni har funderingar och idéer!

Det kommer bättre tider! Ta hand om er! <3

Varmaste hälsningar, Sverige Berättar

Bilden visar blålila penséer på grönskiftande bakgrund.

Leave a Reply

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *